جايزه جایزه سریال نامزدی برنده اسکار

جايزه: جایزه سریال نامزدی برنده اسکار اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی توضیحات نجفی درخصوص بیماری قلبی‌اش و چراغ سبز به بخش شخصی

گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از لزوم چابک‌سازی و برون‌سپاری وظایف شهرداری به بخش شخصی خبر داد.

توضیحات نجفی درخصوص بیماری قلبی‌اش و چراغ سبز به بخش شخصی

توضیحات نجفی درخصوص بیماری قلبی اش و چراغ سبز به بخش خصوصی

عبارات مهم : ایران

گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از لزوم چابک سازی و برون سپاری وظایف شهرداری به بخش شخصی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی در نخستین گفت وگویش بعد از گزینش به عنوان گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی اعضای منتخب شورای پنجم با بیان اینکه بودجه سال ۹۶ شهرداری ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان هست، گفت: در سال ۹۵ بودجه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود ولی با توجه به بودجه سال ۹۶ شاهد کم کردن ۱۰ درصدی بودجه هستیم که نشان می دهد در سال ۹۶ مسئله مالی خواهیم داشت این در حالیست که هیچ اطمینانی وجود ندارد که این ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان محقق شود چون به علت مصوبه مجلس یکی از ردیف های درآمدی شهرداری که همان مالیات بر ارزش افزوده نیز هست، کم شده است و بودجه شهرداری به علت این مصوبه ۲ هزار میلیارد تومان کمتر می شود و به نظر می رسد سال پرمشکلی را خواهیم داشت البته از سوی دیگر نمی توانیم شهر را کمتر از این رقم یعنی ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اداره کنیم.

توضیحات نجفی درخصوص بیماری قلبی‌اش و چراغ سبز به بخش شخصی

وی با بیان اینکه باید به سراغ ایجاد درآمدهای تازه همچنین مدیریت هزینه ها برویم، گفت: در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با کم کردن هزینه ها می توان همین خدمات را ارائه کرد از سوی دیگر باید به دنبال پیدا کردن راه های درآمد پایدار و مدیریت هزینه ها باشیم.

گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این پرسش که آیا بیماری قلبی شما اصلاح پیدا کرده هست، گفت: ممنونم که دلواپس سلامتی من هستید و باید اعلام کنم که در سال ۹۲ به علت مسئله قلبی به بیمارستان رفتم و در قلبم «استند» قرار دادند و دکتر معالج همان موقع اعلام کرد که تا یک سال خطر شدت یافتن بیماری وجود دارد ولی سه سال ونیم از آن ماجرا گذشته و من مسوولان اجرایی و قانون گذار زیادی می شناسم که چهار، پنج استند در قلب دارند ولی به آسانی فعالیت می کنند البته هیچ کس از فردای خود مطمئن نیست.

گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از لزوم چابک‌سازی و برون‌سپاری وظایف شهرداری به بخش شخصی خبر داد.

وی در ادامه درخصوص شفافیت در شهرداری آینده اظهارکرد: یکی از راهبردهای من عنوان همکاری شهروندان در اداره شهر است چراکه شهرداری با تمام نیروهایش نمی تواند همه پرسشها شهر را حل کند و باید مردم نسبت به شهرداری و شهرشان حساس باشند و احساس مسوولیت کنند. از سوی دیگر جهت جلب همکاری مردم نیازمند اعتماد و براق سازی هستیم که ما جهت جلب اعتماد مردم همه کارها خود را براق انجام خواهیم داد.

نجفی با بیان اینکه از طریق سیستم هوشمند به مردم اطلاع می دهیم که چرا، چگونه و بر چه اساسی این تصمیم را گرفتیم، گفت: به عنوان مثال تمام معاملات بالای یک سقف حدوداً یک ونیم تا دو میلیارد تومان را روی سایت شهرداری قرار می دهیم تا مردم بدانند چه پیمانکاری با چه رقم و هزینه ای گزینش شده است است.

گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه واقع بین هستم و اهل دادن شعار غیرقابل اجرا نیستم،اظهارکرد: سوابق مدیریتی من نشان می دهد هر آنچه بیان می کنم را محقق می کنم ولی بعضی پرسشها با زدن یک دکمه حل نمی شود بلکه باید چندین سال جهت اصلاح آن تلاش کرد که امیدوارم در ظرف چهار سال آینده برنامه هایم محقق شود.

توضیحات نجفی درخصوص بیماری قلبی‌اش و چراغ سبز به بخش شخصی

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار شهرداری و چابک سازی یکی دیگر از برنامه های آتی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، گفت: واقعاً مورد نیاز نیست بسیاری از کارها به وسیله شهرداری انجام شود. به عنوان مثال شهرداری فروشگاه کتاب و یا تشکیلات وسیع انتشار کتاب دارد در حالی که بسیاری از ناشران و فروشندگان ناراحت هستند چراکه با سیلی صورتشان را سرخ می کنند ولی شهرداری با رانت و رایگان خدماتی را به دیگران ارائه می کند در حالی که ناشران رقیب باید میلیون ها تومان هزینه کنند.

نجفی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، با بیان اینکه سبک سازی و چابک سازی شهرداری از طریق عبور از مسوولیت های مهم و برون سپاری بعضی وظایف انجام می شود،اظهارکرد: از این به بعد هر کاری که به وسیله بخش شخصی بتواند انجام شود و بخش شخصی نیز داوطلب باشد تا خدمت موثری به شهرارایه کند، شهرداری به آن وارد نمی شود و برون سپاری می کند چراکه برون سپاری و ورود بخش شخصی کارایی را زیاد کردن و هزینه ها را کم کردن می دهد.

گزینه نهایی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از لزوم چابک‌سازی و برون‌سپاری وظایف شهرداری به بخش شخصی خبر داد.

واژه های کلیدی: ایران | شهرداری | مدیریت هزینه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs