جايزه جایزه سریال نامزدی برنده اسکار

جايزه: جایزه سریال نامزدی برنده اسکار اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث خریدهای میلیونی با چک‌های بلامحل معتادان

دو متهم سابقه دار که با خرید مدارک هویتی افراد معتاد اقدام به افتتاح حساب به نام آنان و خریدهای میلیونی با چک‌های متعلق به آنان کرده بودند، دستگیر شدند.

خریدهای میلیونی با چک‌های بلامحل معتادان

خریدهای میلیونی با چک های بلامحل معتادان

عبارات مهم : ایران

دو متهم سابقه دار که با خرید مدارک هویتی افراد معتاد اقدام به افتتاح حساب به نام آنان و خریدهای میلیونی با چک های متعلق به آنان کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، در روز دوشنبه دهم مهرماه امسال در پی طرح شکایتی با عنوان کلاهبرداری در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت پیگیری در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار داده شد و مالباخته بعد از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در زمینه خرید و فروش لوازم و تجهیزات ورزشی فعالیت دارم و حدود یک ماه پیش فردی طی تماس تلفنی ادعاکرد که قصد خرید چند دستگاه ورزشی از جمله یک میز بیلیارد، یک میز پینگ پنگ و … مجموعا به ارزش 120 میلیون تومان را دارد. بعد از توافق بر سر قیمت این فرد با حضور در محل کار بنده ، نشانی یک سوله در منطقه خاورشهر – خیابان صنعت 2 را به من داد و درخواست کرد تا تجهیزات ورزشی خریداری شده است به سوله مورد نظر انتقال یافته شود و بعد از انتقال تجهیزات، خریدار چند فقره چک مجموعا به مبلغ 120 میلیون تومان تحویل داد.

شاکی ادامه داد: در وقت سررسید چک ها متوجه شدم که یکی از چکها مسروقه و مابقی چکها نیز متعلق به افراد غیر و بلامحل هستند که بلافاصله جهت پیگری طلب خود به سوله محل انتقال تجهیزات ورزشی در منطقه خاورشهر، خیابان صنعت 2 مراجعه کرده و متوجه شدم که این محل بر خلاف ادعای خریدار تجهیزات ورزشی به مدت یک ماه اجاره شده است و بعد از آن متواری شده است است.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بررسی چک های بلامحل تحویلی به مالباخته اقدام به شناسایی صاحب حساب در منطقه شوش کرده و اطلاع پیدا کردند که وی یکی از معتادان خیابانی و بلامحل است که مدارک شناسایی خود را به مبلغ چند ده هزار تومان و جهت تأمین هزینه مواد مصرفی خود فروخته است.

در ادامه و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این افراد نیز دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند و بعد از مشاهده سوله محل انتقال اموال خریداری شده است ، به خریدار اعتماد کرده و بدون هرگونه تحقیقات بیشتری نسبت به تحویل اموال فروخته شده است اقدام کردند. یکی از مالباختگان که در منطقه لاله زار فعالیت دارد ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: فردی به نام حسین احمدی با مراجعه به مغازه بنده اقدام به خرید لوازم برقی مجموعا به ارزش 70 میلیون تومان کرد و در ازای آنها تعدا دو فقره چک تحویل داد. آقای حسین احمدی درخواست کرد تا اجناس خریداری شده است به انبارش در منطقه خاور شهر انتقال یافته و در آنجا تسویه مالی انجام شود و در وقت تحویل اموال ، با مشاهده اوضاع سوله که از اموال و اقلام متفاوت پر شده است بود ، اطمینان پیدا کردم که چک ها در وقت مقرر وصول خواهد شد ولی در وقت سررسید چک ها متوجه بلامحل بودن آنها شدم.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهمین پرونده باید از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری باشند، لذا با صورت نگاری و نهایتا بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، یکی از مجرمان سابقه دار به نام حسین . ع متولد 1347 مورد شناسایی قرار داده شد . بررسی سوابق حسین . ع نشان داد که وی از مجرمان سابقه داری است که از سال 79 تاکنون بارها به اتهام استفاده از اسناد مجعول ، تحصیل مال مسروقه ، فروش اموال غیر ، کلاهبرداری و جعل دستگیر و روانه زندان شده است است.

با شناسایی تصویر حسین از سوی مالباختگان، کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه وی در منطقه شهران و دستگیر وی شدند .

حسین در اعترافاتش گفت که تجهیزات ورزشی خریداری شده است از مالباخته در کلوب ورزشی متعلق به پسرش مورد استفاده قرار گرفته است که با شناسایی این مکان ورزشی در منطقه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران و با اخذ دستور بازپرس پرونده ، کلیه این اموال توقیف شد. با اعترافات حسین دومین متهم پرونده نیز به نام داوود . س متولد 1355 شناسایی شد که در مراجعه کارآگاهان به مخفیگاه او در شهرستان رباط کریم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی به شمال کشور متواری شده است و در حال حاضر در زمینه ساخت و ساز ویلا در شهرستان کلاردشت فعالیت دارد که با اخذ دستور نیابت ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی به این شهرستان اعزام و موفق به دستگیری دومین متهم پرونده شدند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و احتمال زیاد کردن تعداد شکات و مالباختگان، متهمان با قرار قانونی و جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفتند.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که بدهید شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و نسبت به انتقال اموال خود به سوله ای در منطقه خاورشهر – خیابان صنعت 2 اقدام شده، خواست تا جهت پیگیری شکایات خود و همچنین شناسایی متهمان به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

خریدهای میلیونی با چک‌های بلامحل معتادان

واژه های کلیدی: ایران | تجهیزات | شناسایی | کلاهبرداری | پلیس پایتخت | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs